Sedieť na dvoch stoličkách nebudem.

Po voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky, v ktorých boli prekonané aj moje odvážne očakávania volebného výsledku (10% pre SaS), som zostal stáť pred zložitou otázkou: Ktorú pozíciu si vybrať? Rešpektujem zásadu strany Sloboda a Solidarita, podľa ktorej je neprípustné,  aby jedenčlovek vykonával súčasne dve funkcie hradené z verejných zdrojov na plný pracovný úväzok. Zásadu – jeden mandát stačí, budem rešpektovať aj napriek tomu, že  zákon v prípade funkcie starostu obce a poslanca Národnej rady Slovenskej republiky súbežné vykonávanie oboch funkcií pripúšťa.

Moje rozhodovanie nebolo vôbec jednoduché. Nekládol som pri ňom dôraz na výšku platu a ani na náročnosť či množstvo  práce pri výkone jednej alebo druhej funkcie.  Ako starosta obce i ako poslanec NR SR som už nejaký čas  reálne pôsobil a viem posúdiť, čo obe funkcie obnášajú. Na misky váh som preto pri svojom rozhodovaní  kládol najmä to, v ktorej pozícií budem pre svoje okolie a ľudí najužitočnejší. Vyšla mi z toho Národná rada Slovenskej republiky. Práve na tejto pozícii sa môžem najviac pričiniť o to,  aby sa naším občanom oplatilo doma (na Slovensku) pracovať, podnikať a žiť. Všetko, čo sa mi v tomto smere,  v spolupráci s mojimi kolegami podarí presadiť a bude to mať pozitívne dopady pre  občanov Slovenska, bude pozitívnym aj pre obyvateľov Terchovej.  Z Terchovej neodchádzam a budem sa k nej vždy a všade hrdo hlásiť.

Formálne svoje rozhodnutie uskutočním zrejme až koncom apríla. V prvom rade by som chcel ešte vo funkcii starostu predložiť záverečný účet obce za rok 2015 na schválenie poslancom obecného zastupiteľstva. Tiež by som chcel dohliahnuť  na zabezpečenie  splatenia prekleňovacieho úveru, ktorý si obec zobrala pri realizácií projektu financovaného z eurofondov. Chcem za sebou zanechať „čistý stôl“, aby môj nástupca nemusel obhajovať a zabezpečovať záležitosti, s ktorými nepracoval a mohli by mu spôsobovať problémy. Som presvedčený, že ostatnú agendu dokážem odovzdať tak, aby sa v nej dalo bez problémov pokračovať.

Späť na hlavnú stránku

pošli na vybrali.sme.sk

5 názorov na “Sedieť na dvoch stoličkách nebudem.

  1. Som rád, že sú aj takýto ľudia v politike. Som rád, že som volil SaS.
    Ďakujem , za Vaše rozhodnutie.

  2. Vaše rozhodnutie….Nie sedieť na dvoch stoličkach…je pekné gesto,kiežby malo čo najviac nasledníkov…. Je ich,nie málo…Želám Vám veľa úspechov v parlamente..Ľudmila

  3. Blahozelam vam pan Laurencik k vasmu rozhodnutiu,ktore mozno nazvat rozhodnutim srdca a rozumu. Peter z Děčína.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *