Tour po obciach volebného obvodu 11 – Nededza

Po mojom zvolení za poslanca VÚC Žilina som sa rozhodol, že postupne navštívim všetky obce vo volebnom obvode 11 (okres Žilina), kde som sa uchádzal o dôveru občanov. Stretnúť sa so všetkými občanmi v 53 obciach je praktický nemožne, tak som si povedal, že sa stretnem s ich volenými zástupcami – poslancami obecných zastupiteľstiev a starostami obci.

Dnes som na svojej „Tour“ pokračoval v obci Nededza, kde som sa zúčastnil 1. zasadnutia obecného zastupiteľstva v novom volebnom období. Nededza so svojimi viac ako 1000 obyvateľmi patrí medzi menšie obce v okrese Žilina. Ako v každej obci, aj tu majú ľudia svoje radosti a starosti. Poslanci mali v bohatom programe vyriešiť praktické veci. Kedže začína nové volebné obdobie museli schváliť starostovi plat a schvaľovali aj veľmi významný dokument obce, ktorým je nesporne rozpočet na rok 2019. Schvaľovali aj dotáciu športovému klubu a plán činností hlavného kontrolóra. nemenej zaujímavá bola aj informácia o projekte, ktorý v obci realizuje Rada mládeže žilinského kraja.

Ponúkol som im spoluprácu a pomoc v rozsahu mojich kompetencií ako poslanca a podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja a poslanca NRSR. Informoval som ich o tom, že aj tento rok budú vyhlásené výzvy ŽSK v zmysle nového VZN ŽSK na dotácie v oblasti športu, kultúry a regionálneho rozvoja, ako aj prerokovaných bodoch zo zasadnutia zastupiteľstva ŽSK, ktoré sa týkali ich obce. O starostu obce som spätne získal veľa podnetov pre moju prácu. Myslím si, že to bolo obojstranne prospešné stretnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *