Tour po obciach volebného obvodu 11 – Strečno

Po mojom zvolení za poslanca VÚC Žilina som sa rozhodol, že postupne navštívim všetky obce vo volebnom obvode 11 (okres Žilina), kde som sa uchádzal o dôveru občanov. Stretnúť sa so všetkými občanmi v 53 obciach je praktický nemožne, tak som si povedal, že sa stretnem s ich volenými zástupcami – poslancami obecných zastupiteľstiev a starostami obci.

Dnes som svoju „Tour“ odštartoval v obci Strečno, kde som sa zúčastnil 26. zasadnutia obecného zastupiteľstva. Strečno so svojimi 2600 obyvateľmi je stredne veľká obec v okrese Žilina. Ako v každej obci, aj tu majú ľudia svoje radosti a starosti. Poslanci riešili praktické veci. Od osadenia dopravnej značky, cez plán Obecného podniku služieb, nákupu techniky, prenájmu pozemku, vecného bremeno až po schválenie spoluúčasti na projekte, na ktorý získali nenávratný finančný príspevok.

Ponúkol som im spoluprácu a pomoc v rozsahu mojich kompetencií ako poslanca a podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja a poslanca NRSR. Informoval som ich o vyhlásených výzvach ŽSK na dotácie v oblasti športu, kultúry a regionálneho rozvoja, ako aj prerokovaných bodoch zo zasadnutia zastupiteľstva ŽSK, ktoré sa týkali ich obce. Od nich som spätne získal veľa podnetov pre moju prácu. Myslím si, že to bolo obojstranne prospešné stretnutie.

Späť na hlavnú stránku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *