Kto bude starostom v Terchovej?

Od 1. mája 2016 je Terchová bez starostu. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Rozhodnutím č. 160  vyhlásil na deň 5. novembra 2016 nové voľby do orgánov samosprávy obcí.  V tento deň si budú aj občania Terchovej voliť nového starostu. O tento post  majú záujem až siedmi kandidáti. Je to najvyšší počet kandidátov vo voľbách po novembri 1989. Ktorého  z nich si občania  vyberú za v poradí piateho ponovembrového starostu obce? Podotýkam, že novozvolený starosta bude viesť obec až do nasledujúcich riadnych volieb, ktoré sa budú konať v novembri 2018.

Ak mám správne informácie, tak medzi kandidátmi sú aj štyria súčasní poslanci obecného zastupiteľstva (Jozef Dávidík, Ing. Michal Krištofík, Monika Lacúchová a Jaroslav Ondruš). Všetci majú skúsenosti s komunálnou (obecnou) politikou. Je teda predpoklad, že v pozícii starostu by sa dokázali rýchlejšie zorientovať.  Ak niektorí z nich uspeje, obecné zastupiteľstvo  sa bude dopĺňať o nového poslanca – náhradníka.

Jozef Dávidík je súčasný zástupca starostu, dlhoročný poslanec OZ, predseda Komisie pre správu majetku obce, územné plánovanie a výstavbu, člen obecnej rady. Jeho náhradníkom v prípade zvolenia bude Marek Cabadaj.

Ing. Michal Krištofík je poslanec OZ od roku 2010, predseda Komisie pre cestovný ruch, prezident ZTT (Združenie turizmu Terchová), člen obecnej rady. Jeho náhradníkom v prípade zvolenia bude Mgr. Vladimír Moravčík.

Monika Lacúchová je poslankyňa OZ od roku 2014, predseda Komisie pre financie, rozpočet a štrukturálne fondy, členka obecnej rady. Jej náhradníkom v prípade zvolenia bude Ján Kováč.

Jaroslav Ondruš je poslanec OZ od roku 2014,  predseda Komisie pre ochranu verejného záujmu. Jeho náhradníkom v prípade zvolenia bude Mgr. Vladimír Moravčík.

Ďalší traja kandidáti (Mgr. Martin Hanuliak, Mgr. Jozef ChovanecIng. Mária Zuziaková) skúsenosti s komunálnou politikou nemajú a ich predstavy o vedení obce sa dozvieme až z ich volebných programov.

Strana Sloboda a Solidarita sa rozhodla spolu so stranami SNS a OĽANO –  NOVA v týchto doplňujúcich voľbách podporiť  Ing. Michala Krištofíka. Držíme mu palce.

Späť na hlavnú stránku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *