Podozrivé ROZHODNUTIE.

Mimoriadnu schôdzu, ktorá mala byť venovaná odvolávaniu premiéra Róberta Fica, sa nepodarilo otvoriť ani na tretí pokus. Vo štvrtok ráno 7.7.2016 sa opäť v rokovacej sále parlamentu  neprezentovalo dostatok poslancov, aby mohlo byť plénum uznášaniaschopné.

Preto podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar  odročil schôdzu na desiatu hodinu. Po svojom neuváženom kroku, keď v túto hodinu sám odovzdal vedenie schôdze NR SR podpredsedníčke Lucii Ďuriš Nicholsonovej, nastal v sále rokovacieho parlamentu medzi koaličnými poslancami chaos a zmätok. Dôvodom bolo vyhlásenie podpredsedníčky NR SR Nicholsonovej, že poslancov je už dosť a schôdza sa môže začať.

Niektorí si to rýchlo namierili do bufetu, aby ich nezachytili kamery novinárov a nepotvrdili ich prítomnosť.  Iní sa hlásili s procedurálnymi návrhmi, ktorých jediným výsledkom malo byť vysvetlenie, že síce v práci sú ale pracovať sa im akosi nechce, napriek tomu, že si za svoju účasť-neúčasť zoberú peniaze. Andrej Hrnčiar s úžasom na tvári chvíľu pozeral a nechápal. Dožadoval sa toho, aby mohol schôdzu ukončiť, nakoľko  iba on má vraj poverenie riadiť schôdzu. Doteraz sa v riadení schôdze podpredsedovia striedali bez toho, aby mali písomné poverenie. Riadenie schôdze si odovzdávali po určitých časových intervaloch. Zrazu bolo potrebné písomné poverenie. Telefonoval predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi do Štrasburgu. Hľadal riešenie pre neho nepríjemnej situácie.

Aj otvorenie schôdze bolo v zmysle zákona o rokovacom poriadku Národnej rady. Nebolo to tak dávno (23.3.2016), keď vtedajší predseda Peter Pellegrini otvoril ustanovujúcu schôdzu Národnej rady slovami „Zdá sa, že sme tu všetci….“ (od 7:13 na linku http://tv.nrsr.sk/archiv/schodza/7/1 ) pohľadom do pléna Národnej rady.

Následne Lucia Nicholsonová schôdzu prerušila z dôvodu, že pri hlasovaní o procedurálnych návrhoch nefungovalo hlasovacie zariadenie. Zrazu, čuduj sa svete,  prišiel víťazoslávne Andrej Hrnčiar medzi poslancov do pléna s písomným poverením. 39_3_rozhodnutie zo_6_7_2016_cisloPREDS_247_2016Ukázal rozhodnutie, ktoré ho poveruje na to, aby zastupoval predsedu Národnej rady a v zmysle Ústavy SR mohol dňa 7.7.2016:

  1. a) zvolávať a riadiť schôdze Národnej rady Slovenskej republiky,
  2. b) podpisovať ústavu, ústavné zákony a zákony,
  3. c) prijímať sľub poslancov Národnej rady Slovenskej republiky,
  4. d) vyhlasovať voľby do Národnej rady Slovenskej republiky, voľbu prezidenta Slovenskej republiky a voľby do orgánov územnej samosprávy,
  5. e) vyhlasovať ľudové hlasovanie o odvolaní prezidenta Slovenskej republiky,
  6. f) vykonávať ďalšie úlohy, ak tak ustanoví zákon.

A tu je kameň úrazu. Rozhodnutie, ktorým sa tak pán Hrnčiar dožadoval svojich kompetencií predsedu Národnej rady, je až príliš podozrivé.

Všetky rozhodnutia predsedu Národnej rady sa zverejňujú (pozri TU). Toto rozhodnutie ale zverejnené nebolo. I napriek tomu, že bolo pre Andreja Hrnčiara tak dôležité.

Rozhodnutia predsedu Národnej rady sa číslujú vzostupne tak, že v názve majú číslo (1,2,…. 155) a posledné zverejnené rozhodnutie zo dňa 6.7.2016 malo číslo 155. Andrej Hrnčiar priniesol rozhodnutie z toho istého dňa s číslom 39/3 !!!!

Kancelária Národnej rady v zmysle Organizačného poriadku Kancelárie NRSR, čl. 2, ods.2, písmeno b,  vedie evidenciu registratúrnych záznamov a zabezpečuje ich komplexnú starostlivosť v zmysle Zákona č. 395/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach. V zmysle tohto Rozhodnutia predsedu Národnej rady označuje značkou PREDS resp. CRD a poradovým číslom vzostupne/aktuálny rok. Zo zverejnených Rozhodnutí predsedu Národnej rady vidíme, že dňa 1.7.2016 bolo zverejnené rozhodnutie 152 s registratúrnym číslom PREDS-390/2016. Ako je možné, že dňa 6.7.2016 má podozrivé rozhodnutie (39/3) registratúrne číslo PREDS-247/2016?

Pravosť svojho podpisu na podozrivom rozhodnutí Andrej Danko nepoprel. No aj prvák na základnej škole by jeho podpis napodobnil v žiackej knižke lepšie, keby ho chcel falšovať. porovnanie podpisov predsedu NRSR

(K tomu, aby sa klamstvo zdalo pravdivé, potrebuješ ďalších sedem. Islandské príslovie)

 Späť na hlavnú stránku

3 názory na “Podozrivé ROZHODNUTIE.

  1. Toto už ani za komentár nestoji: Treba to dať grafologovi, aby tie priehľadne podvody konečne mali aj ukončenie, nielen hadky a zbytočné naťahovačky!

  2. Som velmi rad,ze taky clovek,ako je p.Ing Laurencik pochadza z Terchovej.Z obce,ktora je podla mna perlou medzi slovenskymi obcami.Mal som moznost sa s nim stretnut na demonstracii proti Kalinakovi a spol.v Ziline.Venoval mi par minut aj ked tam mal velmi vela povinnosti.Skoda,ze ze v NR SR nesedi 150 takychto ludi.Pan Ing.Laurencik,robte aj nadalej politiku:Srdca a rozumu a verim,ze sa vam podari prinavratit vaznost slovenskemu parlamentu.
    Dakujem vam za cas,ktory ste mi v Ziline venovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *